Kıbrıs

KKTC’de inşaat firması Afik Group’un Güney Kıbrıs’ta şirket kurduğu iddia edildi

Politis gazetesi uzun yıllardır KKTC'de inşaat sektöründe faaliyet gösteren Afik Group'un CEO’su Afik Yaacov’un Güney Kıbrıs’ta 2020 yılında şirket kurduğunu ileri sürdü. 

Kıbrıs Rum yayın organı Politis gazetesi, KKTC’de İskele, Karpaz, Tatlısu ve Boğaz bölgelerinde yıllardır inşaat yapan, Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul alıp satan Afik Şirketler Grubu'nun CEO’su Afik Yaacov’un Güney Kıbrıs’ta 2020 yılında şirket kurduğunu ileri sürdü. 

Afik Yaacov’un, Kıbrıs [Rum] Barolar Birliği Başkanı Christos Clerides'in kurucu ortağı olduğu 'Phoebus, Christos Clerides & Associates LLC' adındaki Kıbrıslı Rum hukuk firması aracılığıyla Güney Kıbrıs’ta bir şirket kurduğunu iddia eden gazete, Afik Yaacov’un 'DANILEN Ltd.' adlı şirketini Ekim 2020'de güneydeki Şirketler Sicil Memurluğu'na kaydettirdiğini belirtti. 

Söz konusu şirketin Şirketler Sicil Memurluğu'na tescili için idari işlemlerin Phoebus, Christos Clerides & Associates LLC. hukuk firması tarafından yapıldığını öne süren gazete, DANILEN Ltd'nin adresinin hukuk bürosunun adresiyle aynı göründüğünü kaydetti.

Politis gazetesinden Panagiotis Hatziapostolou’nun 'Kıbrıslı bir hukuk bürosu, işgal altındaki bölgelerde inşaat yapan büyük bir iş adamını temsil ediyor' başlıklı haberine cevaben, hukuk firması sosyal medya hesabından bir açıklama yayımlayarak, iddiaları olduğu gibi reddetti.

Hukuk bürosu yayımladığı açıklamada, ‘işgal altındaki bölgelerde herhangi bir şeyle ilgili sübvansiyon ve hizmet sunumunu reddetme’ politikasına sahip olduğunu, böyle bir hizmet vermek bir yana ‘işgal altındaki bölgelerde’ mülk satın alınmasından veya yatırım yapılmasından kaçınmayı tavsiye ve teşvik ettiğini ileri sürdü ve gazeteye dava açacağını iddia etti.

Kaynaklar: Politis - Phoebus, Christos Clerides & Associates LLC Face hesabı 

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın