Dünya

Trump G20 toplantısını bırakıp golfe gitti

Trump G20 toplantısında konuşmasını yaptıktan sonra toplantıdan ayrıldı ve golfe gitti...

Trump G20 toplantısını konuşmasını yaptıktan sonra golfe gitti.

ABD’nin seçimi kaybeden Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan'ın ev sahipliğini yaptığı G20 zirvesinin Cumartesi günkü online açılış toplantısında kısaca göründükten sonra golf oynamaya gitti. 

Trump, iki günlük sanal zirvenin açılışının ardından konuştu. Medyaya kapalı olan çevrimiçi oturumlara erişimi olan bir kaynak, Trump'ın "görev süresi boyunca, ekonomi ve salgına dair kesinlikle inanılmaz bir iş çıkardığını" söylediğini bildirdi. Aynı kaynak "küresel durum hakkında hiçbir şey söylemedi" dedi. 

İkinci bir katılımcıya göre, Trump ayrıca "Sizinle çalışmak bir onurdu ve gelecekte sizinle uzun süre çalışmayı dört gözle bekliyorum" dedi. 

G20 zirvesi açılışından 13 dakika sonra Amerikan seçimleriyle ilgili tweet atan Trump, diğer dünya liderleri söz alırken yerine ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’i bırakarak, toplantıdan çıktı.

Daha sonra Beyaz Saray'dan ayrılan Trump Washington'dan çok da uzak olmayan Virginia'daki golf sahasına gitti. Trump sahanın önünde bayraklı bir avuç destekçisi tarafından karşılandı.
 

: