Özel Haber

Her hafta Polis’e imzaya giden Tekin Arhun’u Polis 3 aydır bulamıyor

Kamuoyunda ‘Evrakta Sahteleme’ davası olarak bilinen Tekin Arhun’un da yargılanması beklenen davada, Polis’in Adliye Birimi’nin 23 Haziran’dan bu yana Tekin Arhun’a tebligat yapamadığı ortaya çıktı

Kamuoyunda ‘Evrakta Sahteleme’ davası olarak bilinen Tekin Arhun’un da yargılanması beklenen davada, Polis’in Adliye Birimi’nin 23 Haziran’dan bu yana Tekin Arhun’a tebligat yapamadığı ortaya çıktı.

Mikro-Makro’nun edindiği bilgiye göre, ceza davalarında ithamnameler, Polis Örgütü bünyesindeki Adliye Birimi tarafından tebliğ ediliyor.

23 Haziran’da Başsavcılık tarafından dosyalanan 7601/2021 numaralı davada, Tekin Arhun’a tebligat yapılamadığı için 23 Ağustos’a ertelenen davanın bugünkü ilk sorgusu (PI / Preliminary Inquiry) Polis’in Arhun’a davayı tebliğ edememesi gerekçesiyle, 22 Ekim’e ertelendi.

Bilindiği üzere kamuoyunda ‘Gizli Kayıt Davası’ olarak bilinen, ‘Haberleşmenin Gizliliğini İhlal Yoluyla Özel Hayatın Gizliliğini İhlal Etmek’ , ‘Kişiler Arasında Telefon İle Yapılan Haberleşmeyi Tarafların İzni Olmaksızın Kaydetmek ve İfşa Etmek’ ve ‘Tanıkları Yalan İfade Vermeye veya Doğru Şahadeti Gizlemeye Teşvike Teşebbüs Etmek’ suçlarından ötürü tutuklanan Arhun teminatla 31 Mayıs tarihinde serbest bırakılmıştı.

Teminatla serbest bırakılan zanlıların haftada 1 gün polise giderek ispat-ı vücut yapmaları gerekiyor. 

Dolayısıyla 31 Mayıs’tan itibaren her hafta Polis’e ispat-ı vücut için imzaya giden Tekin Arhun’a 23 Haziran tarihinden bu yana Polis’in tebligat yapamaması soru işaretleri doğurdu.

Her hafta Polis’e giden Tekin Arhun’a Polis’in başka biriminin tebligat yapamaması nasıl açıklanabilir? Polis Örgütü bir bütündür. Madem adresinde bulunamıyor, ilgili birim rahatlıkla Arhun’un imzaya gittiği karakolla iletişime geçebilir ve imzaya geldiği gün aynı saaatlerde kendisine tebligat yapabilir.

İşi başında aşkın Polisimiz kendi işini neden kolaylaştırmıyor?

Birçok zanlıyı eliyle koymuş gibi bulan Polis Örgütü nasıl 3 aydır ülkenin bir hayli meşhur ‘iş insanı’nı bulamıyor? 

: