Özel Haber

Çağlar Yüksel’i ağır yaralayanların Ağır Ceza’ya havale edilmeleri bekleniyor

Sanıklar Okan Bolatçıoğlu, Tarkan Kazım Ozansoy, Ahmet Ateş ve Mehmet Tunç Altınoluk'un Ağır Ceza'ya sevk edilmeleri bekleniyor.

Kıbrıs Gerçek haber portalının Genel Yayın Yönetmeni Çağlar Yüksel’in 2 Ağustos 2021’de gece yarısı, evinin önünde darp edilerek ağır yaralanmasına, başına 11 dikiş atılmasına ve geçici hafıza kaybına uğramasına ilişkin açılan davada, ilk tahkikat duruşmalarına bugün devam edildi.

Sanık 1 Okan Bolatçıoğlu, sanık 2 Tarkan Kazım Ozansoy, sanık 3 Ahmet Ateş ve sanık 4 Mehmet Tunç Altınoluk yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzuruna çıkarıldı. 

Sanık 4 Mehmet Tunç Altınoluk'un Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından hazırlanacak sosyal tahkikat raporunun henüz gelmediğini belirten savcı Fatma Damdelen, ilgili dosyanın Ağır Ceza Mahkemesi’nde de sunulabileceğini ifade etti ve Mahkeme’den sanıkların evrak üzerinde Ağır Ceza’ya sevkini talep etti.

Sanık avukatları Savcılığın talebine itiraz etmedi. Yargıç Nil Elodie Çeliker davanın Ağır Ceza’ya gönderilmeye hazır olduğunu kaydetti.

Eksik kopyaların çoğaltılarak dosyaların tüm avukatlara verilmesini ve emarelerin teslim alınmasını isteyen yargıç, 2 kopyanın daha hazırlanması için duruşmaya ara verdi. 

Verilen arada 2 dosya hazırlandı ancak sanık avukatlarından birinin Mahkeme’de olmaması nedeniyle, dosyanın o avukata da verilmesi için duruşma 25 Kasım tarihine ertelendi.

Ne olmuştu?

Çağlar Yüksel’in darp edilerek ağır yaralanması öncesinde sanık 1 Okan Bolatçıoğlu’nun Çağlar Yüksel'i, sanık 3 Ahmet Ateş adına kayıtlı olan SD 762 plakalı, BMW marka araç ile takip ettiği MOBESE kameralarından tespit edilmişti.

Sanık 2 Tarkan Kazım Ozansoy, beraberindeki sanık 3 Ahmet Ateş ve sanık 4 Mehmet Tunç Altınoluk ile birlikte Çağlar Yüksel’in evinin yakınına gitmiş, Ozansoy’un arabadan aldığı bir beyzbol sopası ile sanık 4 Altınoluk ile birlikte Çağlar Yüksel’i darp ettikleri belirlenmişti.

Okan Bolatçıoğlu’nun kullanımındaki araçta markası meçhul, 9 mm çapında tabanca, şarjöre takılı durumda 15 adet 9 mm çapında canlı mermi ve 50 santim uzunluğunda demir cop bulunmuştu!
Ayrıca daha sonra, sanık 1 Okan Bolatçıoğlu’nun kullanımındaki Range Rover marka araçta, Girne’de Polis tarafından arama yapılmış ve araçta markası meçhul, 9 mm çapında tabanca, şarjöre takılı durumda 15 adet 9 mm çapında canlı mermi ve 50 santim uzunluğunda demir cop bulunmuştu.

Okan Bolatçıoğlu’nun Çağlar Yüksel’i takip ederken kullandığı aracın Tekin Arhun’un kardeşi Ömer Arhun’a ait Özmerhan Automotive Ltd’ye kayıtlı olduğu ortaya çıkmıştı!

Mikro-Makro, 16 Ağustos 2021 tarihli yayınında Okan Bolatçıoğlu’nun kullandığı kırmızı renkli Range Rover marka, KS 400 plakalı aracın Tekin Arhun’un kardeşi Ömer Arhun’a ait Özmerhan Automotive Ltd’den alındığını tespit etmişti.

Kıbrıs Gerçek, 31 Ağustos 2021 tarihli yayınında Çağlar Yüksel’i takip eden ve içinde markası meçhul tabanca bulunan Okan Bolatçıoğlu’nun kullanımındaki ‘KS 400 plakalı aracın Arhun’lara ait olan Özmerhan Ltd. adına kayıtlı olduğu'nu yazmıştı.

Bu haberle ilgili herhangi başka bir bilgi ve/veya belgeye sahipseniz Mikro-Makro’ya iletisim@mikro-makro.net’den veya +90 533 852 60 63’den ulaşabilirsiniz.
:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın