Dünya

Tabanca ve mermi dolu aracın Özmerhan Ltd’ye kayıtlı olduğu ileri sürüldü

Kıbrıs Gerçek, gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Çağlar Yüksel’i takip eden ve içinde markası meçhul tabanca, 15 mermi ve demir cop bulunan Okan Bolatçıoğlu’nun kullanımındaki KS 400 plakalı aracın Arhun’lara ait olan Özmerhan Ltd adına kayıtlı olduğunu ileri sürdü.

Kıbrıs Gerçek haber portalı Genel Yayın Yönetmeni Çağlar Yüksel’in 2 ağustosu 3 ağustosa bağlayan gece evinin önünde, arabasını park ettikten hemen sonra beyzbol sopası ile darp edilmesine, başına 11 dikiş atılmasına ve geçici hafıza kaybına uğramasına neden olan olay sonrasında bazı gözaltılar yapılmıştı.

Darp öncesi Çağlar Yüksel’i takip ettiği belirlenen Okan Bolatçıoğlu’nun kullanımındaki KS 400 plakalı kırmızı Range Rover araç içerisinde markası meçhul 9 mm çapında tabanca ve şarjörü içerisinde takılı 15 adet canlı mermi ve 50 cm uzunluğunda demir cop bulunmuştu. 

Bolatçıoğlu’nun 02.08.2021 tarihinde 22:30 sıralarında Yüksel’in olduğu barın önünden geçtiğini ve aracıyla Yüksel’in aracının arkasında takip ederken Mobese kamera kaydı olduğu Polis tarafından ortaya çıkartılmıştı. 

Polis yaptığı tahkikatta ayrıca GSM operatörlerinden alınan telefon dökümünde Okan Bolatçıoğlu’nun bölgede olduğunu da tespit etmiş ve bu bulguyu Mahkeme’ye sunmuştu.

‘KS 400 plakalı aracın Arhun’lara ait olan Özmerhan LTD adına kayıtlı olması kafalarda soru işaretleri yarattı'

Kıbrıs Gerçek bugün manşetinden verdiği haberde, gazetenin ‘son dönemlerde hile ve evrakta sahteleme yaptığı mahkemece tespit edilen Ömer Arhun’un kardeşi Tekin Arhun hakkında çok sayıda haber yapması’ sonrasında, Kıbrıs Gerçek Genel Yayın Yönetmeni Çağlar Yüksel’i takip eden ve içinde markası meçhul tabanca bulunan Okan Bolatçıoğlu’nun kullanımındaki ‘KS 400 plakalı aracın Arhun’lara ait olan Özmerhan LTD adına kayıtlı olması kafalarda soru işaretleri yarattı’ diye yazdı. 

Okan Bolatçıoğlu’nun kullandığı aracın Okan Bolatçıoğlu’na değil de Özmerhan Ltd’ye ait olduğu iddiasıyla birlikte olay yeni bir boyuta taşındı.

Mikro-Makro KS 400 plakalı aracın Tekin Arhun’un kardeşi Ömer Arhun’a ait Özmerhan Automotive Ltd’den alındığını tespit etmişti

Daha önce Mikro-Makro, Okan Bolatçıoğlu’nun kullandığı kırmızı renkli Range Rover marka, KS 400 plakalı aracın Tekin Arhun’un kardeşi Ömer Arhun’a ait Özmerhan Automotive Ltd’den alındığını tespit etmişti.

Ömer Arhun 'Ne şahsımın ne de şirketlerimin adı geçen şahıslarla bir alakası bulunmamaktadır’ demişti

Mikro-Makro’nun içinde silah, mermi ve demir cop bulunan KS 400 plakalı aracın Tekin Arhun’un kardeşi Ömer Arhun’a ait Özmerhan Automotive Ltd’den alındığına dair yaptığı haberin ardından, Ömer Arhun haberimizin içeriğini ve sunduğumuz kanıtları reddederek, 19 Ağustos tarihinde ‘Şirketimiz uygun gördüğü kişilere taksitle satış yapmaktadır ve 5 yıla kadar vade şansı tanımaktadır. Ancak ne şahsımın ne de şirketlerimin adı geçen şahıslarla bir alakası bulunmamaktadır’ açıklamasını yapmıştı.

Kıbrıs Gerçek haberinde, Çağlar Yüksel’in Tekin Arhun hakkında yapılan haberler sonrası ‘hem Ömer Arhun tarafından, hem de Okan Bolatçıoğlu tarafından ziyaret edildiği’ni yazdı. 

Olayla ilgili gözaltına alınan bir başka isimin, Okan Bolatçıoglu ile telefon görüşmesi yaptığı tespit edilen Mahmut Şimşekatan’ın ‘saldırıdan 3 ay önce telefonla Yüksel’i arayarak Tekin Arhun ile ilgili yaptığı haberlerden dolayı ikaz ettiği’ni yazan gazete, ’KS 400 plakalı aracın Ömer Arhun’a ait Özmerhan LTD adına kayıtlı olduğunun ortaya çıkmasından sonra gözler polise ve yargıya çevrildi’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kıbrıs Gerçek

: