Dünya

Güney Kıbrıs’taki dev kumarhane çalışanlarını işten çıkarıyor

Limasol’daki ‘City of Dreams Mediterranean' kumarhane kompleksinde, 130 işçi ve deneme sürecindeki 51 çalışan işten çıkartılıyor...

Limasol’daki, ‘City of Dreams Mediterranean’ kumarhane kompleksinde yüzlerce işten çıkarma yapıldığı iddialarının ardından şirket sessizliğini bozdu. 

Asyalı, Makao merkezli kumarhane operatörü Melco Resorts & Entertainment yaptığı açıklamada, İsrail'deki beklenmedik ve devam eden savaşın, otelin ticari faaliyetlerini büyük ölçüde etkileyen önemli zorluklar yarattığını, otelin doluluğunun yanı sıra kumarhaneye yurt dışından yapılan ziyaretlerin de büyük oranda azaldığını ve bu durumun şirketi, işletme maliyetlerini yeniden yapılandırmak için zor kararlar almaya zorladığını duyurdu.

Otel, 130 çalışanını ve diğer deneme sürecindeki 51 çalışanını işten durdurmakta olduğunu kaydetti.

Melco yönetimi, otelin istihdam ettiği yaklaşık 2000 personelden 500'e kadar işçiyi çıkaracağını ileri süren yayınların aksine işten çıkarılanların sayısının çok daha düşük sayıda olduğunu belirtti. 

Geçiş döneminde işten çıkarılanlara ‘mümkün olan her türlü desteği sağlamaya kararlı’ olduğunu bildiren otel yönetimi, şirketin, etkilenen çalışanlara asgari yasal ve casino endüstrisinin olağan uygulamalarını aşan ek bir maaş paketi teklif ettiğini vurguladı.

Yılda 300 bin turisti Ada’ya getirmeyi hedefleyen Melco, pandemi nedeniyle 2 yıl ertelendikten sonra geçen temmuz ayında açılmıştı.
Kaynak: Fileleftheros

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın