Özel Haber

Yüksek Mahkeme reddetti: Tekin Arhun aleyhine Ağır Ceza’da açılan dava başlıyor

Arhun daha önce iki kere Yargıtay Asli Yetki’ye başvurmuş ve ‘Polis’in tahkikatı taraflı yaptığı’ ve ‘delilleri kararttığı’ iddialarıyla ceza davasının askıya alınması ve/veya yasaklanmasını talep etmişti. İki başvurusu da Yargıç Talat Usar tarafından reddedilen Arhun, kararı Yüksek Mahkeme'de istinaf etmişti.

‘Resmi evrakta sahteleme yapmak’, ‘sahtelenmiş resmi evrağı tedavüle sürmek’, ‘yalancı tanıklık yapmak’, ‘gizli ittifak kurmak’ gibi toplam 23 suç işlemekle suçlanan sanık Tekin Arhun’un Yüksek Mahkeme’ye yaptığı başvuru reddedildi. 

Arhun daha önce iki kere Yargıtay Asli Yetki’ye başvurmuş ve ‘Polis’in tahkikatı taraflı yaptığı’ ve ‘delilleri kararttığı’ iddialarıyla ceza davasının askıya alınması ve/veya yasaklanmasını talep etmişti. 

Arhun ve avukatlarının Yargıtay Asli Yetki’ye yaptığı 2 başvuru da Yargıç Talat Usar tarafından reddedilmişti.

Sanık 2 Tekin Arhun ardından Yüksek Mahkeme’ye istinifa giderek Talat Usar kararının hatalı olduğunu ileri sürmüştü.

8 Haziran 2023’de Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Şefik, Yüksek Mahkeme Yargıçları Gülden Çiftçioğlu ve Peri Hakkı huzurunda Arhun’un avukatı Oktay Çınar Mahkeme’ye hitap etmişti.

Savcı Ahmet Özlemler sanık 2 Tekin Arhun’un başvrusuna ilişkin Yüksek Mahkeme’nin kararının dün okunduğunu, başvurunun reddedildiğini bildirdi

Bugünkü Ağır Ceza duruşmasında Savcı Ahmet Özlemler sanık 2 Tekin Arhun’un başvrusuna ilişkin Yüksek Mahkeme’nin kararının dün okunduğunu, başvurunun reddedildiğini bildirdi. 

Davada Başsavcılığı temsil eden Kıdemli Savcı Mustafa İldeniz’in duruşmaya kız kardeşinin vefatı nedeniyle katılamadığını açıklayan Savcı Özlemler, sanık 1 Bora Turgut Muslu ve sanık 2 Tekin Arhun’un yargılandığı davada duruşmanın takvimlendirilmesi için süre istedi.

Başkan Füsun Cemaller, Kıdemli Yargıç Vedia B. Barkın ve Yargıç Tutku Candaş’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti adına Yargıç Cemaller davada kaç tanık dinleneceği ve programın yapılması için sanıkları itham etmek üzere duruşmaya 2 Şubat Cuma günü devam edilmesine emir verdi.

Bu haberle ilgili herhangi başka bir bilgi ve/veya belgeye sahipseniz Mikro-Makro’ya iletisim@mikro-makro.net’den veya +90 533 852 60 63’den ulaşabilirsiniz.
:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın