Dünya

Sahte AdaPass alan kişi sayısı 5’e çıktı

Polisin yaptığı soruşturma kapsamında, şu ana kadar en az 5 kişinin aşısız oldukları halde aşı olmuş gibi gösterildiği ileri sürülüyor.

Sahte aşı işlemleri ile ilgili olarak başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan zanlı Global Development Eğitim ve Danışmanlık Şirketi’nde aşı bilgi sistemine kayıt görevi yapan Cemaliye Mutlu 4 gün daha tutukluluk alırken, şu ana kadar Mutlu'nun para karşılığı kaydını yaptığı kişi sayısı 5’e yükseldi.

Polisin soruşturması doğrultusunda,

Aşı olmadıkları halde acil olarak yurtdışına çıkış yapmaları gereken zanlı Salih Filo ve eşi Pembe Filo’nun çift aşı olmuş gibi kayıt yapıp Adapass uygulamasına kaydedildiği;

Zanlı Yusuf Yiğit'in zanlı Cemaliye Mutlu’ya aracılar üzerinden ulaşıp, aşı olmadığı halde çift aşı olmuş gibi kayıt yaptırdığı,

Zanlı Sabahat Yiğit’in de sahte aşı kaydı yaptırdığı;

►Zanlı Ersin Bolatcıoğlu’nun aşısız olduğu halde AdaPass’a kaydının yine Cemaliye Mutlu tarafından yapıldığı ileri sürülüyor.

Global Development Eğitim ve Danışmanlık Şirketi çalışanı Cemaliye Mutlu’nun yanı sıra sahte AdaPass alanlar ve aracılarıyla birlikte toplam 9 kişinin tutuklu ya da teminata bağlanmış olarak yargı süreci devam ediyor.

: