Dünya

Peker, Falyalı’da Erkam Yıldırım’ın kaseti olduğu iddialarını yineledi

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, bugünkü videoda uyuşturucu ticareti yapmakla suçladığı Halil Falyalı’nın elinde, Türkiye eski başbakanı Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın kasedi olduğu iddialarını yineledi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker bugün yayınladığı videoda kendisinin devletin aleyhine bir şey söylemediğini, devlete bağlı olmayan bir kuruluşun, SADAT’ın silahları gönderdiğini söylediğini belirtti. Peker, daha önce de, 30.05.2021 tarihli yayınında 'SADAT'ın Suriye'ye, cihatçı El Nusra'ya silah, araç, mühimmat ve ekipman yolladığı'nı öne sürmüştü.

Peker, ‘Devletin burada yargılanacağı tek şey, hukukçuyuz diye konuşuyor çakmalar, sınır güvenliğini sağlayamadığı için, üzerine düşmediği için 300, 500 bin euro para cezası kesmektir. Zaten her gün para cezası ödeniyor. Öbür olayda, ben ‘devlet bu işi organize etti’ mi dedim, kasedi var; onun için çocuğu kandırmışlar, içine sokmuşlar dedim. Uyuşturucu ağının devletle ne ilgisi var?’ diyerek, uyuşturucu ticareti yapmakla suçladığı Halil Falyalı’nın elinde, Türkiye eski başbakanı Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın kasedi olduğu iddialarını yineledi.

Peker, Türkiye eski başbakanı Binalı Yıldrım'ın ve oğlu Erkam Yıldırım için şu ifadeleri kullandı: 'Binali Yıldırım uyuşturucu işinde değil dedim. Eski başbakan değerli bir insan dedim. Oğlunu korumak için alana o çıktı. Ya sayın başbakan senin oğlunu korumana gerek yok ki. Neden? Adam 15 senede kaç milyar dolarlık servet yapmış. Biz sadece Hollanda'daki ayağını biliyoruz. Hollanda devleti açıkladı diye. Diğer ülkelerde kaç milyar doları daha vardır. Evet, ya bu adam super dahi olmasa 10 senede o 3-5 miyar doları nasıl kazansın? Millet 3 bin doları kazanamıyor. Adam 3 milyar dolar kazanmış ya. Bıraksana senin çocuğun geri zekalı mı? O konuşsun. İşte böyle yapınca şaibe büyüyor herkes inanıyor. Yok, kit getirmişmiş. Düşkün Abdulkadir, [Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'yi ve ilgili köşe yazısını kastederek] yahu sen de gerçekten delisin. Yahu hangi gurursuz, hangi onursuz, hangi aşağılık, hangi pislik bir insan '150 kiloluk bir adamın Venezuela'ya kit götürdüğü'nü söyler. Cumhuriyet gazetesi gümrük kayıtlarını patlattı, kit gitmemiş; yok, 'torbayla getirdi'. Bu nasıl bir onursuzluktur? Bunu kim diyebilir?'

Peker videonun devamında, 1:10:40'da 'Kıbrıs'taki o kayıt yapıyordu ya' diyerek bir kez daha Falyalı'yı ima etti.

Peker, 23.05.2021 tarihli videosunda Halil Falyalı ile ilgili olarak şu iddialarda bulunmuştu:

1.    Türkiye-Kıbrıs arasında uyuşturucu trafiği var ve bu trafiğin Kıbrıs ayağının başında Halil Falyalı var;

2.    Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım’ın Falyalı tarafından kaseti çekildi. Erkan Yıldırım bu kaset nedeniyle Falyalı’ya çalışmaya başladı;

3.    Türkiye’ye kokain getimek için yeni güzergah olarak Venezuela kullanılıyor. Kokain 30-35 metrelik yatların içinde dağıtılıyor. Erkan Yıldırım ve Halil Falyalı bu işin içinde;

4.    Tüm yasa dışı bahis Halil Falyalı’dan geçiyor, bu Türkiye’nin resmi raporlarında da kayıtlı;

5.    Halil Falyalı’nın Türkiye’de 10 dosyası var ama yargılanması için Kıbrıs’tan Türkiye’ye getirilmiyor;

6.    Halil Falyalı’yı ABD'nin Uyuşturucu ile Mücadele kurumu DEA da istiyor;

7.    Halil Falyalı’yı uyuşturucu sevkiyatından ötürü başka ülkeler de istiyor;

8.    KKTC Cumhurbaşkanı iyi bir adam. Bu işin içerisinde mi bilmiyorum;

9.    Mehmet Ağar, Erkan Yıldırım ve Süleyman Soylu bu işin içerisinde...

SADAT Hakkında
SADAT Türkiye'de Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. veya SADAT A.Ş. adıyla kurulmuş Türkiye merkezli bir askeri danışmanlık şirketidir.

Şirket, 28 Şubat 2012 tarihinde emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi tarafından kurulmuş olup uluslararası alanda askeri ve iç eğitim, savunma danışmanlığı ve mühimmat alımı gibi hizmetler sunmaktadır.

Şirket, çeşitli branş ve uzmanlık alanlarından 50 ila 200 emekli TSK görevlisi çalışmaktadır.

Şirketin hizmetleri arasında danışmanlık, eğitim, konvansiyonel askerî eğitim, alışılmadık askerî eğitim, özel kuvvetler eğitimi ve ordu donatımı bulunmaktadır.

Şirketin belirttiği misyon "Silahlı Kuvvetlerin ve İç Güvenlik Güçlerinin organizasyonu, iç güvenlik ve savunma alanında stratejik danışmanlık, iç güvenlik ve askeri eğitim ile donatım alanlarında hizmet vererek, İslam Ülkeleri arasında savunma ve savunma sanayi işbirliği ortamı oluşturmayı ve İslam Dünyasının kendine yeterli bir askeri güç olarak da Dünya Süper Güçleri arasındaki hak ettiği yerini almasına yardımcı olmaktır."

"SADAT A.Ş.'nin Adnan Tanriverdi tarafından kurulan daha siyasi bir odağı olan ASSAM adında kardeş bir kuruluşu bulunmaktadır. ASSAM, stratejik bir araştırma merkezi işletmekte ve yıllık sözleşmelere ev sahipliği yapmaktadır.”
[Kaynak:Wikipedia]

: