Dünya

KKTC: 2 günde 55 yaş altında 3 kişi hayatını kaybetti

Polis Basın Bülteni'nden:

Ani ve gayri tabii ölüm
31.12.2022 tarihinde, saat 02.50 sıralarında, Tatlısu'da sakin Fatma TOSUN (K-51) kalmakta olduğu ikametgâhı içerisinde rahatsızlanması sonucu ambulans ile hastaneye kaldırıldığı sırada yolda yaşamını yitirmiştir. Adı edilenin yapılan otopsisinde ölüm sebebinin “çoklu organ yetmezliği, kalp yetmezliği ve kalp krizi” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

31.12.2022 tarihinde, 17:00 sıralarında, Yeniboğaziçi’nde faaliyet gösteren bir otelde kalmakta olan İsmail DAĞ (E-46) aniden rahatsızlanarak yaşamanı yitirmiştir. Soruşturma devam etmektedir. 

29.12.2022 tarihinde, saat 21:30 sıralarında, Sipahi'de sakin Şevki ALTUNTAŞ (E-54) rahatsızlanması sonucu ambulans ile hastaneye kaldırıldığı sırada yolda yaşamını yitirmiştir. Adı edilenin yapılan otopsisinde ölüm sebebinin “kalp yetmezliği ve kalp krizi” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu

31.12.2022 tarihinde, saat 15.00 sıralarında, Lefkoşa’da,  Ö.E. (E-36)’nin ikametgâhında polis tarafından yapılan aramada bir adet tabanca ve şarjörü ile tabancaya ait iki adet canlı mermi bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir. 

Trafik kazası
01.01.2023 tarihinde, saat 00:30 sıralarında, Girne’de Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde, Erdoğan ÖZİKİZ (E-87), yönetimindeki PZ 233 plakalı salon araç ile batı istikametine doğru seyrettiği sırada dikkatsizliği sonucu o esnada yolu kuzey kısmından güney kısmına doğru yaya olarak geçmekte olan Yaşar AKTAĞLI’ya (E-36) çarpmıştır.

Kaza sonucu yaralanan Yaşar AKTAĞLI kaldırıldığı Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nde yapılan müdahalenin ardından, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'ne sevk edilerek yoğum bakım servisinde müşahede altına alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.  

Ev yangını
► 31.12.2022 tarihinde, saat 16:00 sırlarında, Tuzla’da sakin Yusuf GÜLSEREN’in kalmakta olduğu ikametgâhın yatak odası içerisinde elektrikli sobanın yatağa temas ederek yataktaki yorganın tutuşması sonucunda yangın meydana geldi. Yangın ev sakinleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın neticesinde 4 adet şilte, 2 adet yatak, 1 adet klimanın iç ünitesi tamamen yanarak diğer eşyalar ve duvarlar ise islenerek zarar görmüştür.

Dumandan etkilenen ev sakini dört kişi Gazimağusa Devlet Hastanesi'nde yapılan tedavilerinin ardından Dâhiliye Servisi'nde müşahede altına alınmışlardır. Soruşturma devam etmektedir.

31.12.2022 tarihinde, saat 21:30 sıralarında, Gönendere’de sakin Mustafa ÇORBA’ya ait ikametgâhın oturma odasında bulunan şömineden sıçrayan kıvılcımların halı üzerine düşerek halının tutuşması sonucunda yangın meydana geldi.

Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu oturma odası içerisinde bulunan muhtelif eşyalar kısmen yanarak ve konu ikametgâhın tüm odalarının duvarları ise islenmek suretiyle hasara uğramıştır. Soruşturma devam etmektedir.

01.01.2023 tarihinde, saat 02:45 sıralarında, Gemikonağı’nda, Nıkuze MONIQUE’nin kalmakta olduğu daire ikametgâh içerisinde, adı edilenin yemek yaptığı esnada tavada bulunan yağın alevlenmesi sonucu yangın meydana gelmiştir.

Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup, çıkan yangın sonucu bir adet aspiratör ve gazocağı ile 2 metre uzunluğunda mutfak dolapları yanarak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir. 

Kaynak: PGM Polis Basın Subaylığı

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın