Dünya

Kıbrıs’ın güneyindeki ortaokulda yavru kediler ve annesi öldürülerek asıldı

Güney Kıbrıs'ta Dali Ortaokulu'nda okul personelinin ve bazı öğrencilerin hamileyken bakmaya başladığı kedi ve üç küçük yavrusu öldürülerek, asıldı.

Kıbrıs'ın güneyindeki Yeşiller partisi pazartesi günü yaptığı açıklamada, Dali Ortaokulu'ndaki yavru kedilerin işkence gördüklerini ve öldürüldüklerini, sprey boya ile boyandıktan sonra asıldıklarını, bilinmeyen faillerin duvarlara kan bulaştırdığını söyledi.

Yeşiller, Lefkoşa hayvan polisi birimine yardım etmek için davaya dikkat çekmeye çalıştıklarını ve olayla ilgili bilgisi olan herkesi yetkililerle iletişime geçmeye çağırdıklarını belirtti.

Parti, geçen perşembe günü meydana gelen cinayetlerden haberdar olduklarını belirterek, bir anne kediye ve üç yavrusuna daha önce okuldaki insanlar tarafından bakıldığını belirtti. Okul personeli ve bazı çocukların hamile olan kediye önceden bakmaya başladıkları, doğum yaptığında 'Manuela' adını verdikleri anne kediye ve üç yavrusunu bakmaya devam ettikleri kaydedildi.

Kedilerin sprey boya ile boyanmış olmasının önceden planlanmış bir saldırıya işaret ettiğini söyleyen Yeşiller Partisi, işkence ve cinayetleri işleyenlerin adalet önüne çıkarılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Yeşiller'den Anthi Mouzouri, "Uygar bir halk olarak görülmek istiyorsak, o zaman yaşamın her biçimine, özellikle de hayvanlara saygı duymalıyız" dedi ve partinin davayı yakından takip edeceğini de sözlerine ekledi.
Kaynaklar: Cyprus Mail Cyprus Times

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın