Dünya

Fehim Nevzat yarın Ozanköy Mezarlığı’nda defnedilecek

Bellapais’deki evinde hayatını kaybeden, ülkemizin saygın ve sevilen iş insanlarından Fehim Nevzat yarın defnediliyor...

Kıbrıs Medya Grubu’nun eski direktörlerinden Bilge Nevzat’ın eşi ve The English School of Kyrenia’nın kurucu ortağı ve direktörlerinden Fehim Nevzat dün, saat 19:30 sıralarında Bellapais’deki evinde hayatını kaybetti.

82 yaşındaki Nevzat’ın kalp krizi sebebiyle yaşamını yitirdiği öğrenildi.


İngiltere’de hukuk eğitimi alan Fehim Nevzat, uzun yıllar İngiltere’de yaşadı ve eşiyle birlikte kurdukları şirketleri yönetti.

Safiye ve İrfan Nadir’in en küçük kızı, Meral Kaşif ve Asil Nadir'in kız kardeşi olan eşi Bilge Nevzat’la birlikte 1993’de adaya döndü.

Adaya dönüşün ardından Fehim Nevzat bir dönem eşi ile birlikte Kıbrıs gazetesinin yönetmişti.

2007’den bu yana The English School of Kyrenia’nın direktörü olan Nevzat, İngiltere’de yaşadığı dönemde, 1980 ve 1982’de ihracat alanında Kraliçe II. Elizabeth'in 'The Queen’s Award for Enterprise (Export Achievement)' ödülünü almaya hak kazanmıştı.

Nevzat, iki erkek, bir kız çocuğu babasıydı; 8 torun sahibiydi.

Fehim Nevzat'ın cenazesi, 15/09/2023'de (yarın) Girne Nurettin Ersin Paşa Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından Ozanköy Mezarlığı'nda defnedilecek. 


:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın