Özel Haber

Bülent Ersoy’un ekibine sahte PCR’da polisin ve savcılığın tavrı merak konusu

Sahte PCR olayının soruşturulması için bugün saat 10:00’da mahkemeye çıkacak olan ekibin Savcılığın talebine göre ne ceza alacağı henüz belli değil

Türk Sanat Müziği sanatçısı Bülent Ersoy’un Kıbrıs’ta Nuhun Gemisi Otel'de dün vereceği konser öncesinde sanatçının orkestra ekibinin PCR testlerinin sahte çıkmasının yankıları sürüyor. Havalimanında bekletilen 21 kişilik orkestra üyelerinin sonuçlarının negatif olduğu belirlendi. 

Bülent Ersoy’un kendi yaptırdığı testle 3 gün önceden Kıbrıs’a giriş yaptığı öğrenildi. HaberTürk olayla ilgili haberinde, 'Orkestra ekibinin testlerini ise otel yönetiminin ayarladığı iddia edildi' diye yazdı.

TV 100, Bülent Ersoy'un menajeri Haluk Şentürk görüşerek, Şentürk’ün şu açıklamasını yayınladı:

"Haber doğru... Bülent hanım ve korumasının testini ben yaptırmıştım ama orkestranın test sonuçları sahte çıkmış. Havalimanında saatlerdir bekliyorlar. Otelden böyle bir bilgi geldi. Şimdi havalimanında yeniden testleri yapıldı. Sonuçlar çıkar çıkmaz konsere yetişmeye çalışacaklar. Bülent hanım bu akşam ya konsere çıkamayacak ya da ucu ucuna sahne alacak."

21 kişiden oluşan orkestrasının yapılan test sonuçları negatif çıkmasının ardından Kıbrıs'a girmesine izin verilen ekip havalimanından yola çıktı ve konserin yapılacağı otele gitti. 

Mikro-Makro’nun aldığı duyumlara göre, sahte PCR olayının soruştrulması için bugün saat 10:00’da mahkemeye çıkacak olan ekibin Savcılığın talebine göre ne ceza alacağı henüz belli değil. İddialar doğruysa ve otel yönetimi sahte PCR testi sağladıysa otel yönetimine de suç istinat edilmesi gerekecektir.

Bu olayın kimler tarafından organize edildiğinin kovuşturulması ve bundan sonra tekrarının yaşanmaması için caydırıcı cezaların verilmesi kamu sağlığının korunması açısından olmazsa olmazdır.

: