Dünya

Andrew Tate-Tristan Tate kardeşler insan kaçakçılığı, tecavüz ve organize suç örgütü kurmakla suçlandı

Kendisini ‘kadın düşmanı’ olarak tanımlayan sosyal medya fenomeni Andrew Tate ve erkek kardeşi Tristan Tate hakkındaki soruşturma Romanya'da tamamlandı. Tate kardeşler ve kardeşlerin iki ortağı insan kaçakçılığı, tecavüz ve organize suç örgütü kurmakla suçlanıyor. 7 mağdur kadın tespit edildi.

Romen savcılar salı günü yaptıkları açıklamada, kendini ‘kadın düşmanı’ olarak tanımlayan sosyal medya fenomeni Andrew Tate ve erkek kardeşinin insan kaçakçılığı, tecavüz ve organize suç örgütü kurmakla suçlandığını duyurdu.

Tate kardeşler ve iki Romen ortakları hakkındaki soruşturmayı tamamlayan savcıların hazırladığı iddianamede, mağdur tarafların "grup üyeleri tarafından cinsel istismara uğradığı" ve "şiddet ve zihinsel zorlama" yoluyla online pornografi üretmeye zorlandığı belirtildi.

Tate kardeşlerin hukuk ekibi, kardeşlerin "masumiyetlerini gösterme ve itibarlarını temize çıkarma" sözü verdi. 

Andrew Tate, Tristan Tate ve iki Romen kadın arkadaşı aralık ayında Romanya'da tutuklandı ve kaçabilecekleri endişesiyle soruşturma devam ederken gözaltında tutuldular. 

İngiliz ve Amerikan çifte vatandaşlığına sahip Tate kardeşler, mart ayında ev hapsine alındı.

Savcılar, 4 sanığın Romanya, İngiltere ve ABD'de insan kaçakçılığı yapmak için bir suç grubu oluşturduğunu kaydetti.

Savcıların açıklamasında, mağdurların evlilik/birlikte yaşama ilişkisi kurma niyeti ve gerçek sevgi duygularının varlığı konusunda yanıltılarak işe alındıkları kaydedildi ve yedi mağdurun tespit edildiği belirtildi.

Andrew Tate Londra'dan kaçırıldığı iddia edilen Moldovalı bir kadına iki kez tecavüz etmekten ötürü soruşturuluyor

Açıklamaya göre, şüphelilerden biri Mart 2022'deki iki olayla ilgili olarak tecavüzle suçlanıyor. The Washington Post gazetesi Mahkeme belgelerine dayanarak, Andrew Tate'in o ay Londra'dan kaçırıldığı iddia edilen Moldovalı bir kadına yönelik iki tecavüz olayından ötürü soruşturulduğunu yazdı.

Tate'in avukatları, kapalı mahkeme oturumlarında, kadınla cinsel ilişkinin rızaya dayalı olduğunu savundu. Bu belgelerde ayrıca Tate ve erkek kardeşinin kadınları Romanya'nın Bükreş kentine nasıl çektiğini gösteren kapsamlı kısa mesaj kayıtları da bulunuyor.

Twitter'da 6,9 milyon takipçisi olan, eski bir kickboks şampiyonu olan Andrew Tate, hiper [toksik] erkeklik etrafında popüler bir kişisel marka oluşturdu. Geçmişte, kadınların tecavüze uğradıkları için "bazı sorumluluklar" taşıması gerektiğini ileri sürdü ve kendisini "web kamerası kralı" olarak tanımladı.

Tate, soruşturmayı yaydığı etkiyi azaltma girişimi olarak nitelendirdi.

Tate, iddianame açıklandıktan sonra "Bu davanın servetimi çalmakla kesinlikle hiçbir ilgisi olmadığından eminim" şeklinde kinayeli bir tweet attı. 

Romen savcılar, soruşturma kapsamında Tate kardeşlere ait 15 adet gayrimenkul, 15 lüks araba, 14 saat, kripto para birimi ve hisse senedi de dahil olmak üzere milyonlarca dolarlık varlığa el koydu.

Tristan Tate, salı günü soruşturmanın tamamlandığının duyurulmasını ilerleme olarak nitelendirdi. "Bu 15 ay, değer verdiğim herkes için cehennem oldu" paylaşımı yaptı.

Soruşturma, geçen yıl Bükreş'teki ABD Büyükelçiliği'nin Romen polisine 21 yaşındaki bir Amerikan vatandaşının Tate kardeşlere ait bir mülkte iradesi dışında tutulduğunu bildirmesiyle başladı.

Romanya'da insan kaçakçılığı suçundan hüküm giymek 3 ila 10 yıl arasında değişen cezalara tabidir. Tecavüz için cezalar ise 5 ila 10 yıl arasında değişebilir.

Kaynak: The Washington Post

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın