Dünya

Trafik kazasında alınan kandan uyuşturucu operasyonuna: 4 kişi tutuklandı

Polis Basın Subaylığı'nın 23.06.2022 tarihli basın bülteninden:

Ani ve gayri tabii ölüm 

09.06.2022 tarihinde, saat 23:30 sıralarında, Alayköy’de sakin Işılay KAHVALTICI (E-61), rahatsızlanarak kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi görmekte olduğu sırada 22.06.2022 tarihinde yaşamının yitirmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

Kanunsuz uyuşturucu madde (kokain ve Hintkeneviri) tasarrufu ile ilaç ve eczacılık yasasına aykırı hareket 

22.06.2022 tarihinde, saat 12:00 sıralarında, daha önceden geçirdiği trafik kazası sebebiyle F.F. (K-27)'den alınan kan numunesinde yapılan analiz sonucu kanında uyuşturucu madde tespit edilmesi üzerine söz konusu şahıs tutuklanmıştır. 

Yürütülen ileri soruşturmada bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen Ö.C. (E-30), S.K. (E-34) ve B.G.K. (K-19), üzerlerinde ve ikametgâhlarında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada; tasarruflarında yaklaşık 1 gr ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, yaklaşık 1.5 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan elle sarılmış 4 adet ucu yanık sigara, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 2 adet öğütücü, bir adet pet şişe, 3 adet metal kaşık ve yeşil reçeteye tabi 3 adet hap bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir. 

Hırsızlık 

08.06.2022 tarihinde, 11:30 sıralarında, Lefkoşa’da Mehmet Akif Caddesi üzerinde, bir şahıs tarafından düşürülen ve içerisinde bulunan 850 ADB Doları ve 80 TL nakit para ile kredi kartları, kimlik kartı ve sürüş ehliyetinin bulunduğu para cüzdanının M.K.T.K. (E-23) ve S.B.Y.K. (E-22) tarafından bulunarak çalındığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Trafik kazası 

22.06.2022 tarihinde, saat 12:15 sıralarında, Gönyeli’de Kovalık Yolu Sokak üzerinde Darligton Chınemerem NNYIGIDE (E-25), yönetimindeki SN 199 plakalı araç ile kuzeydoğu istikametine doğru seyrettiği sırada yolun solundan sağına doğru yolu koşarak geçmeye çalışan Emirhan TEKBAŞ (E-5)’a çarpmıştır.
Kaza sonucu yaralanan yaya Emirhan TEKBAŞ, kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi yoğun bakım servisinde müşahede altına alınmıştır. Araç sürücüsü tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir. 
Kaynak: PGM-Polis Basın Subaylığı

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın