Özel Haber

Tekin Arhun ve avukatları yeniden Yüksek Mahkeme’ye başvurdu!

Ağır Ceza Mahkemesi'nde duruşmalar bir türlü başlayamıyor...

Başsavcılığın Kıbrıs Capital Bank’ın hisselerini devreden sahibi Tekin Arhun ve Bora Turgut Muslu aleyhine açtığı ceza davasının bugünkü duruşmasında, Arhun’un avukatlarının Yüksek Mahkeme'ye yeni bir başvuru yaptığı ortaya çıktı!

Daha önce, sadece sanık 2 Tekin Arhun tarafından yapılan davanın askıya alınması ve/veya yasaklanması için yapılan başvuru 12 Nisan tarihinde Yüksek Mahkeme tarafından reddedilmişti.

Davadaki diğer sanık Turizm Planlama Dairesi eski müdürü Bora Turgut Muslu Yüksek Mahkeme'ye başvuru yapmazken, Arhun ve avukatlarının yaptıkları ilk başvurunun reddedilmiş olmasına rağmen yeni bir başvuru daha yapmaları dikkat çekti. 

Bugünkü duruşmada, Arhun’un avukatlarından Serhan Çınar Yüksek Mahkeme'ye ikinci bir başvuru daha yaptıklarını ve başvuruya ilişkin duruşmanın 4 Mayıs’ta dinleneceğini açıkladı. 

Bora Turgut Muslu’nun avukatı Süleyman Dolmacı ise kendilerinin Yüksek Mahkeme'ye başvuru yapmadıklarını kaydetti.

Savcılıkla savunma arasındaki eksik belge konusunda ise uzlaşmaya varıldığı Mahkeme’ye bildirildi.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti adına Mahkeme Başkanı Yargıç Fadıl Aksun, Yüksek Mahkeme’ye yapılan başvurunun dinlenip dinlenmeyeceğinin belli olmadığına, Mahkeme’nin yeni başvuruyu dinlemeyi reddedebileceğine işaret etti ve bu durumu göz önünde bulundurarak duruşmayı 9 Mayıs’a erteledi.

Davada sanıklar, resmi belgede sahtecilik; resmi belgeyi tedavüle sürmek; yetkisi olmaksızın başka bir kişinin adına yetkisiz belge düzenlemek; yargısal işlemlerin askıda veya kararlaştırılmamış olduğu sırada, işlemin adil bir şekilde görülmesine halel getirici nitelikte harekette bulunmak; ağır bir suç işlemek için gizli ittifak yapmak; yalan yere tanıklık yapmak; yalancı tanık bulmak; bir yargı işleminde Mahkeme'yi yanıltmak kastıyla uydurma tanıklık yapmak; Mahkeme'yi yanıltmak kastıyla uydurma tanıklığı kullanmak; bir yargı işleminde tanıklık yapmaya çağrılmış kişiye ifadesini etkilemek kastıyla hile yapmak; bir yargı işleminde tanıklık yapmaya çağrılmış kişiye ifadesini etkilemek kastıyla aldatmak; ve bir yargı işleminde tanıklık yapmaya çağrılmış kişinin ifadesini etkilemekle suçlanıyor.

Bu haberle ilgili herhangi başka bir bilgi ve/veya belgeye sahipseniz Mikro-Makro’ya iletisim@mikro-makro.net’den veya +90 533 852 60 63’den ulaşabilirsiniz.
:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın