Dünya

Suç işlemekte olduğu daireye ev sahibi gelince yakalandı

Polis Basın Subaylığı'nın 22.06.2022 tarihli basın bülteninden:

Ani ve gayri tabii ölüm

20.06.2022 tarihinde, saat 11:30 sıralarında, Girne’de faaliyet gösteren bir otel odası içerisinde, Gülhan GÜNGÖR (K-75) ölü olarak bulunmuştur. Adı edilenin yapılan doktor muayenesinde herhangi bir darp ve cebir izine rastlanmamıştır. Ölüm sebebi yapılacak otopsinin ardından belli olacaktır. Soruşturma devam etmektedir.

Ani ve gayri tabii ölüm (gelişme)

19.06.2022 tarihinde, Akdoğan’da, kendisine ait bahçe içerisinde iş yaptığı esnada aniden rahatsızlanarak yaşamını yitiren Şükrü İKİZOĞLU (E-55)’nun yapılan otopsisinde, ölüm sebebinin “kalp krizi ve kalp yetmezliği” sonucu olduğu tespit edilmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

Kanunsuz uyuşturucu madde, ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu

20.06.2022 tarihinde, Gazimağusa’da, Ç.G. (E-22)’nin kalmakta olduğu ikametgâhta, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada, yaklaşık yarım gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan öğütücü ve bir adet av tüfeği ile 2 adet canlı mermi bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs ve mesele ile bağlantısı olduğu tespit edilen C.Ö. (E-27) tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Başkasının kimliğine bürünme

20.06.2022 tarihinde, saat 11:30 sıralarında, Lefkoşa’da, Metehan Kara Giriş Kapısı’ndan GKRY Bölgesine geçmek isteyen N.M.E. (K-22), tasarrufunda bulundurduğu başka bir şahıs adına düzenlenmiş pasaportu, görevli memura vermek suretiyle belgede adı geçenin kimliğine bürünmüştür. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Ev açma

21.06.2022 tarihide, saat 09:30 sıralarında, Girne’de, Sht Fevait Ali Sokak üzerinde bulunan Orhun Kemal BÜYÜKAKGÜL’e ait ikametgâhın kapısı Y.O.Y. (E-23) tarafından bir cürüm işlemek maksadıyla anahtar ile açılarak içeriye girilip dolapları karıştırdığı sırada, mal sahibinin eve geri dönmesi sonucu ve polisin olay yerine gelmesi ile suçüstü tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Hırsızlık

1. 19.06.2022 tarihinde, saat 10:30 sıralarında, Gönyeli’de, bir şahıs tarafından düşürülen para cüzdanı ve içerisinde muhafaza edeilen 6.000 TL ile 10 Euro nakit paralar ve kimlik kartının çalınması olayı ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen E.A. (E-39) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

2. 19.06.2022 tarihinde, saat 11:10 sıralarında, Girne’de faaliyet gösteren bir kumarhane içerisinde, bir şahıs tarafından oyun makinesi üzerinde unutulan cep telefonu ve telefonun kılıfı içerisinde muhafaza edilen kimlik kartının çalınması olayı ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen E.C. (E-30) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

PGM – Basın Subaylığı
 

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın