Dünya

Büyük iddia: ‘Tekin Arhun, Ömer Arhun ve Şimşekatan hakkında önceden polise ihbar vardı’

Yurttaş gazeteci Serdinç Maypa bugün kendi Facebook hesabından bir paylaşım yaptı. İddialar çok ciddi!

Yurttaş gazeteci Serdinç Maypa bugün kendi Facebook hesabından bir paylaşım yaparak, önemli iki iddia ortaya attı.

'Çağlar Yüksel'in darp edileceğine yönelik Polis'e olaydan 12 gün için yapılmış bir ihbar vardı'

Maypa, gazeteci Çağlar Yüksel’in 'dövdürüleceği'ne ilişkin 12 gün önce Polis’e bir ihbar yapıldığını, Tekin Arhun ve Ömer Arhun’un ‘talebi’ ile Mahmut Şimşekatan’a Çağlar Yüksel’in darp edilmesi işinin verildiğinin Polis’e önceden ihbar edildiğini yazdı.

'İhbarda Tekin Arhun, Ömer Arhun ve Mahmut Şimşekatan'ın Çağlar Yüksel'i dövdüreceği söylendi'

Olay öncesinde Polis’e ‘yüz yüze’ yapılan ihbarın olay olduktan sonra Polis tarafından değerlendirilmediğini ve Tekin Arhun, Ömer Arhun ve Mahmut Şimşekatan’ın derhal gözaltına alınması gerekirken Mahmut Şimşekatan’ın günler sonra Polis’e kendisinin teslim olduğunu belirten Serdinç Maypa, neden hâlâ Arhun kardeşlere bir işlem yapılmadığı sorusunu sordu.

'Çağlar Yüksel olayı ile bağlantılı tutuklu zanlı Okan Bolatçıoğlu'nun aracında bulunan silah tornadan geçirilmiş. Hedefteki başka bir gazeteci öldürülecek miydi?'

Serdinç Maypa bir başka iddia daha ortaya atarak, olayla bağlantılı olan ve tutuklu bulunan Okan Bolatçıoğlu’nun Ömer Arhun’un şirketinden satın alınmış KS 400 plakalı aracında bulunan silahın 'tornadan geçirildiği’nin ileri sürüldüğünü belirtti.

Silahla bir başka gazetecinin öldürülmesinin planlanmış olabileceğini kaydeden Serdinç Maypa, 'Polis teşkilatımız #azmettiricilerin isimlerinin ihbar sırasında ve olay gerçekleştikten sonra ortaya çıkan isimler ile eşleşmesine rağmen, 1 tutuklama ve bir de teslim olma işlemi ile bitiyorsa, bu olay öylece #kapanıyorsa, bu ülkede bu günden itibaren tüm #gazetecilerin korunmaya ihtiyacı vardır demektir!’ ifadelerini kullandı.

Paylaşım için bkz. Facebook Serdinç Maypa Kişisel Sayfası 

:

Yorumlar

  1. Ömer Arhun
    Sizin yazdıklarınızın daha önce bir dayanağı vardı. Başkalarının komplo teorileri değildi . Sizi temin ederim bir kelimesi doğru değil . Gazetecilik bumu yani ? Gerçekten yazık
  2. Ömer Arhun
    Bu yazdıklarınızı yeni okuma fırsatı buldum , hayatınız yalan vallahi . Yazık

Yorumunuz