Özel Haber

KKTC Polisi 2 genç kadına şiddet mi uyguladı?

Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan 2 siyahi genç kadın, 23 Haziran akşamı Lefkoşa Dereboyu’nda bulundukları bir mekândan ayrılmak üzere bir taksiyi aradılar ve taksiyi beklemek üzere dışarı çıktılar.

Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan 2 siyahi genç kız kardeş, 23 Haziran akşamı Lefkoşa Dereboyu’nda bulundukları bir mekândan ayrılmak üzere bir taksiyi aradılar ve taksiyi beklemek üzere dışarı çıktılar.

Genç kadınların iddiasına göre, kadınlar taksiyi beklerken 23:00 sularında daha sonradan içindekilerin sivil polis olduğunu öğrendikleri polis aracına zorla bindirildiler. İfadelerine göre, 4 sivil polisin olduğu araçta kızlar kendilerini kurtarmak için çırpındı. Kadınlar araçta polisler tarafından yumruklandıklarını iddia etti. Polis genç kadınları Lefkoşa Emniyeti’ne götürdü.

Kadınlardan biri Emniyet kapısının girişinde araçtaki sivil polislerden birinin kafasını yere vurduğunu ileri sürerken, kadınlar içeride de aynı polisler tarafından darp edildiklerini iddia etti. 

Bugün Polis’e şikayette bulunan genç kadınlar olayın etkisinden hâlâ kurtulamadıklarını ve haklarını arayacaklarını beyan etti.

4 Polis'in ise iki kız kardeşin görev yapmalarını engellediğini ileri sürdüğünü ifade eden kadınlar, 4 polisi engelleyecek güce sahip olmadıklarını belirtti.

: