Dünya

Güzelyurt'ta eroin ele geçirildi

Güzelyurt Polis Müdürlüğü ile Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü'nün düzenlediği ortak operasyonda 70 gr. eroin, hassas terazi ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan paralar ele geçirildi.

Ani ve gayri tabii ölüm 

17.09.2022 tarihinde, saat 00:30 sıralarında, İskele’de faaliyet gösteren bir otel odasında, müşteri olarak kalmakta olan Vladımır TRASAK (E-73) aniden rahatsızlanarak yaşamını yitirmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

Kanunsuz uyuşturucu madde (eroin) tasarrufu

16.09.2022 tarihinde, saat 10:00 sıralarında, Serhatköy’de, Güzelyurt Polis Müdürlüğü ile Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin birlikte düzenlendiği operasyon (Sokak Operasyonu) kapsamında, M.N.Ç. (E-46)’nin kullanımıdaki araçta yapılan aramada; tasarrufunda yaklaşık 70 gram ağırlığında eroin türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas terazi ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 35.950 TL, 60 Sterlin ve 300 ABD Doları nakit para bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Hırsızlık

14.09.2022 tarihinde, Alsancak’ta faaliyet gösteren bir kumarhane içerisinde, masa üzerine bırakılan bir şahsa ait cep telefonunun çalınması ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen M.F.A.A.S. (E-31) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir. 

Yangın 

16.09.2022 tarihinde, saat 15:00 sıralarında, Bafra Köyü’nün kuzey kısmında bulunan elektrik trafosunun aşırı yüklenmesi neticesinde elektrik tellerinden atılan kıvılcımlardan dolayı üç ayrı noktada yangın meydana gelmiştir. Yangınlar İtfaiye ekipleri tarafından söndürülmüş olup çıkan yangınlar sonucu toplam 7 dönüm arazi içerisindeki kuru otlar ve 4 adet zeytin ile 2 adet harnup ağacı yanarak zarar görmüştür. Soruşturma devam etmektedir. 

Duyuru

KKTC Bisiklet Federasyonu ile Kuzey Kıbrıs Drag ve Spor Otomobil Derneği tarafından  18 Eylül Pazar günü, Güzelyurt-Lefke çift şertitli Anayolu’nun, Güzelyurt Trafik Işıkları Kavşağı ile Doğancı Kavşağı arasında, bisiklet zamana karşı ve otomobil drag yarışları düzenlenecektir. 

Belirtilen tarihte, saat 08:00’den itibaren trafik akışı eski Güzelyurt-Lefke Anayolu üzerinden sağlanacaktır.

Bu güzergâhı kullanacak olan sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önemle rica olunur. 
Kaynak: PGM-Polis Basın Subaylığı

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın