Dünya

Gazeteci Çağlar Yüksel’e saldırıda Tekin ve Ömer Arhun ima edildi

Son Dakika Kıbrıs, gazeteci Çağlar Yüksel'in darp edilmesinde olası azmettiricilerin Tekin ve Ömer Arhun olabileceğini ima etti ve bugün Mahkeme huzuruna çıkacak zanlı Mahmut Şimşekatan'ın Ömer Arhun'un şirketinde 2017'de ve sonrasında 2019'dan itibaren tahsildar olarak çalıştığını gösteren belgeyi yayınladı.

Son Dakika Kıbrıs, dünkü manşet haberinde Kıbrıs Gerçek Genel Yayın Yönetmeni Çağlar Yüksel'in darp edilmesi ile ilgili ciddi iddialar ortaya attı.

Bilindiği üzere olayla ilgili tutuklanan Okan Bolatçıoğlu ve Mahmut Şimşekatan bugün yargıç önüne çıkarılacak. Her iki şahsın çirkin saldırı öncesi ve sonrası yoğun telefon görüşmesi yaptığı ortaya çıkmıştı.

İşte o haberin detayları:

Habere göre, olayla ilgili polis teşkilatının yapmış olduğu tahkikatla ilgili tutuklanan üç kişinin en dikkat çekenin "Berber" lakaplı Mahmut Şimşekatan'ın olduğuna dikkat çekilirken, Şimşekatan’ın Ömer Arhun’un yönetimindeki Özmerhan Trading Ltd’de 2017'de ve 2019-2020 arasında 'tahsildar' olarak çalıştığına dair resmi belge yayınlandı.

Mahmut Şimşekatan daha önce Çağlar Yüksel'i arayıp 'Tekin Arhun abimdir, hakkında haber yapma, istersen reklam verelim' dedi; Yüksel teklifi reddetti

Tutuklanan ve mahkemeye çıkarılarak 2 gün tutukluluk kararı alınan Mahmut Şimşekatan, Çağlar Yüksel'in, Tekin Arhun ile ilgili haber yapmaya başladığında Yüksel'i arayıp haber yapmamasını istediği iddia edilen haberde, Çağlar Yüksel’in bu isteği kabul etmediği de belirtildi.

Ayrıca bahse konu talebin ilgili şahıs tarafından yapıldığı Çağlar Yüksel tarafından teyit edildi.

Kaynak: Kıbrıs Gerçek

Darp olayı öncesi Arhun kardeşlerin Mahmut Şimşekatan'la bir restoranda görüştüğü de iddia edildi

Darp olayı öncesi Arhun kardeşlerin Mahmut Şimşekatan'la bir restoranda görüştüğü de iddia edildi. Flash Haber Kıbrıs, Arhun kardeşlerin olaydan kısa bir süre önce Alagadi'de bir restoranda Mahmut Şimşekatan'la birlikte iki kişinin yemek yediğini ileri sürdü.

: