Dünya

Aşı karşıtlarına mesaj: ‘İşletmeler de sizleri mekânlarına almama hakkını kullanacaktır’

KKTC Turizm Emekçileri Platformu özgürlükler ve aşı karşıtlığı üzerine bir paylaşım yaptı.

KKTC Turizm Emekçileri Platformu, 'Bir Yanda Felaket Tellallığı, Bir Yanda Aşı Karşıtlığı' başlığını atarak yayınladığı bir paylaşımda aşı karşıtlarını eleştirdi. 

“Aşı olmayın diye ifade özgürlüğü varsa, -ve siz aşı ve pcr olmama hakkınızı kullanıyorsanız özgürce; bireyler de sizden uzak durma, işletmeler de sizleri mekânlarına almama hakkını kullanacaktır” diyen platform paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Aşı karşıtı olabilirsiniz bu sizin tercihiniz, özgürlüğünüzdür. Lakin aşı olup kurallara riayet edenlerin de sağlığını riske atmak, birey hak ve özgürlüklerinin ihlalidir. Başkalarının özgürlüğünün başladığı yerde, sizin özgürlüğünüz biter! Kurallara uyan, aşı olan, yaşamlarına devam etmek isteyen insanlarımızı aşı oluyorlar diye hedef gösteremezsiniz ki!

Elbette aşının yan etkileri henüz tam olarak belirlenmemiş olabilir. Lakin aşı olanlar da toplumsal sorumluk neticesinde, bireysel özgürlüklerden toplum menfaatine fedakârlık gösteriyorlar. Şimdi bir tarafta aşı olmayın diye ifade özgürlüğü varsa, -ve siz aşı ve pcr olmama hakkınızı kullanıyorsanız özgürce; bireyler de sizden uzak durma, işletmeler de sizleri mekânlarına almama hakkını kullanacaktır.

Herkesin girdiği bir havuza idrarını yapan biri arasında ne fark var?

Dedik ya, ÖZGÜRLÜK SORUMLULUK GEREKTİRİR!

Affınıza sığınarak sorarız: Hasta olan birinin kuralları hiçe sayarak, toplum içinde öksürüp hapşırmasıyla, herkesin girdiği bir havuza idrarını yapan biri arasında ne fark var? Çözüm yolumuz basittir! Felaket tellallığı yapmamak, vaka haberleriyle insanlarımızı paniğe sürüklememek, tedbirlere ve kurallara uyarak, toplumumuzu eğitmek, bilinçlendirmektir.

Her vaka haberi insanlarımızın psikolojisini bozacak şekilde sunmak, aşı karşıtlığını körüklemek toplumumuza ATOM BOMBASI atmaya benzer. Bakınız bu memleketin derdi artık HAYATTA KALMA MÜCADELESİDİR, lütfen artık bunu kavrayın!"
Metnin tamamını okumak için tıkayınız: KKTC Turizm Emekçileri Platformu

: