Dünya

Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı bot kazasında ağır yaralandı

Yunanistan'da tatile giden Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı denizde zodyak botla kaza yaptı. 

Yunanistan'da tatile giden Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı denizde zodyak botla kaza yaptı. 

Demirören Haber Ajansı’nın bildirdiğine göre, yaralanan çift ilk müdahalenin ardından Bodrum'a getirildi. 

Ali Sabancı ağır yaralı

Burada yapılan müdahalenin ardından ağır yaralı olduğu öğrenilen Ali Sabancı İstanbul'da özel bir hastaneye sevk edildi. 

Sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenilen Vuslat Doğan Sabancı'nın aynı özel hastaneye getirileceği öğrenildi.

Tedavileri devam ediyor

Esas Holding'ten yapılan yazılı açıklamada "Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, 24 Ağustos 2023 tarihinde tatilleri sırasında bir deniz kazası geçirmiştir. Tedavileri devam etmekte olup, sağlık durumları takip edilmektedir. Gelişmelerle ilgili kamuoyuna bilgi verilecektir" ifadeleri kullanıldı.

Sözcü gazetesi, entübe edilen Ali Sabancı’nın durumunun ağır olduğu, eşinin ise hayati tehlikesinin olmadığını bildirdi.

Bodrum’a 22 mil uzaklıktaki Leros Adası açıklarında demirli teknelerinden akşam yemeği için zodyak botla kıyıdaki bir restorana giderken kayalıklara çarptı.

Çiftin çocuklarının son anda bottan atladığını ve kazadan yara almadan kurtulduklarını bildiren gazete, yaralanan Sabancı çiftinin Leros Hastanesi’ne kaldırıldığını yazdı.

Zodyak botun camlarının kırıldığı ve Vuslat Doğan Sabancı’nın yüzünün yara aldığı belirtildi.

Ali Sabancı Leros’ta bulunan bir hastanede İstanbul’dan getirilen özel bir ekip tarafından ameliyat edilip entübe edildi.

İç organlarında hasar olan Sabancı çifti, Bodrum’a getirildi. İlk müdahalenin ardından çift, deniz ambulansı ile Turgutreis Marina’ya getirildi.

Sağlık ekiplerince karşılanan Ali Sabancı, Bodrum Turgutreis Limanı’ndan hava ambulansı ile İstanbul’a, Amerikan Hastanesi’ne sevk edildi.

Bodrumda tedavi altına alınan Vuslat Doğan Sabancı da daha sonra İstanbul’a sevk edildi.

Yunanistan'da yerel basın: 7 yaralı

Yunanistan'da yerel basında çıkan habere göre, gece yarısından kısa süre önce Leros ile Leipsos arasındaki deniz bölgesinde sürat teknesinin kayalıklara çarpması sonucu 7 kişinin yaralandığı, ağır yaralanan 2 kişinin Leros Hastanesi'nde ameliyata alındığı ve yaralıların Türk vatandaşı olduğu belirtildi.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı'nın durumuna ilişkin açıklama yaptı.

Koca, X sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı'nın ağır bir deniz kazası geçirdiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Kazada yaralanan Ali Bey ilk müdahalenin ardından ambulans uçakla İstanbul'a sevk edilmiş, genel durumu iyi olan eşinin de ambulans uçakla İstanbul'a sevki planlanmıştır. Kendilerine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum."

Ali Sabancı'nın yapılan ilk ameliyatta dalağı alınırken, aort damarında sorun bulunduğu öğrenildi

Son gelen bilgilere göre, Ali Sabancı'nın yapılan ilk ameliyatta dalağı alınırken, aort damarında sorun bulunduğu öğrenildi.

Yapılan açıklamada entübe edilen Ali Sabancı'nın durumunun stabil olduğu, ağır darbeler aldığı ve tedavisinin yoğun bakımda sürdüğü vurgulandı.

Başından darbe alan Vuslat Doğan Sabancı'nın da eşinin tedavi gördüğü özel hastaneye getirildiği ve hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi.

Leros yerel haber portalı Leros Report kaza sonrası botun fotoğraflarını olduğunu iddia ettiği 3 fotoğraf yayımladı:

Kaynaklar: DHA - Sözcü - Leros Report - AA, 18:24'de güncellenmiştir.

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın
" }