Dünya

Uğur Dündar: Dürüst gazetecileri kabadayılar değil, eroin kaçakçıları tehdit eder

Deneyimli gazeteci Uğur Dündar, kabadayılarla çıkar ya da dostluk ilişkisine girmeyen dürüst gazetecilerin yaptıkları haberlerden dolayı tehdit almayacağını ama kabadayı görünümlü uyuşturucu kaçakçılarının haberlerinden ötürü gazetecilere her türlü kötülüğü yapabileceklerini belirtti.

Sözcü TV’de, Sözcü TV Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş'ın konuğu olarak, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in bugünkü videosuna değinen deneyimli gazeteci Uğur Dündar, ‘Dürüst gazetecilerin şunu bilmesi gerekir: Kabadayı dünyasının kendi içinde şöyle bir yasası vardır. Eğer gazeteci bu kişilerle bir çıkar ilişkisine girmemiş, bir dostluk tesis etmemiş ise iftira olmamak, kişilik haklarına ve ailelerine sataşmamak koşuluyla gerçekleri aktardığı haberlerden dolayı o kesimden hiçbir zarar gelmez. Ama bir taraftan onlara gebe kalacaksınız, onlarla dostluklar kuracaksınız, sonra da ihanet edeceksiniz o zaman sizden intikamını alırlar. Kabadayı yasası budur.

'Kabadayı görünümlü eroin kaçakçıları gazetecileri tehdit eder'

Ben yarım asırdır tüm bu çerçevede değerlendirilecek kişilerle ilgili haberler yaptım, hiçbirisinden de en ufak bir tehdit ya da 'sen bu haberi niçin yaptın' diye, hatırlayabildiğim bir girişimle karşılaşmadım. Tabii eroin kaçakçılarını hariç tutuyorum. Yani bir taraftan kabadayı gözüküp öbür taraftan eroin kaçakçılığı yapanlar her türlü kötülüğü insana reva görebilirler. Ama Sedat Peker de böyle bir durum söz konusu değil’ dedi.
Kaynak: Sözcü TV

: