Dünya

Kıbrıs’ın güneyinde bebeklerde COVID-19 vakaları artıyor

Tekrar hız kazanan Covid-19 salgınında hastaneye kaldırılan bebek sayısında artış yaşanıyor.

Kıbrıs’ın güneyinde Makarios Hastanesi'nde hastaneye yatırılan Covid-19 vakalarında, çoğu bebek çocuk sayısında birkaç gündür artış tespit edildi. 

Ada genelinde Covid vakaları artarken Makarios Hastanesi'nde hastaneye yatırılan Corona virüslü çocukların sayısında da son birkaç gündür artış gözlemlendi.

Makarios Hastanesi Çocuk Kliniği Müdürü Dr. Abraham Elias, son bir haftada ortalama 6 çocuğun COVID ile tedavi edildiğini, son dönemde hastaneye yatışlarda artış olduğunu söyledi.

"Şu anda, çoğunlukla bebekler olmak üzere 7 çocuk tedavi ediliyor ve bu esas olarak önlemlerin gevşetilmesinden ve yeni bulaşıcı suştan kaynaklanıyor" dedi.

Dr. Abraham'ın açıkladığı gibi, çoğu çocuk  normalden daha fazla gün, yani yaklaşık 3 ila 4 gün boyunca ateş geliştirirken, bazı durumlarda ateşe gastrointestinal [sindirim sistemi] bozuklukları eşlik ediyor.

Doktor ayrıca, ebeveynlerin hem kendilerinin hem de çocuklarının sağlığı için kendini koruma ve kişisel hijyen önlemlerine uymaya devam etmelerinin iyi olacağını hatırlattı.
Kaynak: Cyprus Times

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın