Özel Haber

Çatalköy-Esentepe Belediyesi Alagadi'deki inşaatı mühürledi!

Mikro-Makro’nun haberi ile gündeme gelmişti...

Alagadi Özel Çevre Koruma Bölgesi’ndeki onaysız inşaata Kıbrıs Türk Şehir Plancıları Odası’nın bu sabah dava dosyalamasının ardından, Çatalköy-Esentepe Belediyesi bugün inşaatı mühürledi.

Mikro-Makro, daha önce Alagadi Özel Çevre Koruma Bölgesi’nde onaysız yapılmaya başlanan üç yapı olduğunu gündeme getirmişti.

Bu konut projelerinden biri dere yatağında yapılmış olması ve kaplumbağa sahiline çok yakın konumlanması ile özellikle dikkat çekiyordu.

Kıbrıs Türk Şehir Plancıları Odası, söz konusu inşaatın Yönetim Planı Uygulama Esasları’na aykırılıkları olduğunu tespit ederek, projenin Ekolojik Etki Değerlendirmesi kararının olumsuz olduğunu belirlemiş ve bugün Yüksek İdare Mahkemesi’ne projenin durdurulması için ara emri başvurusu yapmıştı.

Çatalköy-Esentepe Belediyesi Başkanı Ceyhun Kırok’un bölgeye bugün ekip gönderdiği ve inşaatın belediye tarafından 51/1995 Belediyeler Değişiklik Yasası kapsamında mühürlendiği duyumu üzerine Mikro-Makro ekibi son durumu yerinde fotoğrafladı.

İnşaatın daha önce Mikro-Makro tarafından çekilmiş genel fotoğrafları:

Daha önceki haberlerimiz için:

 Alagadi Özel Çevre Koruma Bölgesi'nde izinsiz inşaatlar!

Alagadi’de izinsiz-onaysız inşaatta pazar günü de işçi çalıştırılıyor!

Kıbrıs Türk Şehir Plancıları Odası Alagadi için dava dosyaladı

Bu haberle ilgili herhangi başka bir bilgi ve/veya belgeye sahipseniz Mikro-Makro’ya iletisim@mikro-makro.net’den veya +90 533 852 60 63’den ulaşabilirsiniz.
:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın