Dünya

Bülent Ersoy'un orkestra ekibi üyesi: ‘Bize sahte evrak verdiler’

Bülent Ersoy'un orkestra ekibi üyeleri bugün saat 10:00'da Lefkoşa'da mahkemeye çıkarıldı. Orkestra üyelerinden biri 'Nuh'un Gemisi bize sahte evrak gönderdi' dedi.

Türk Sanat Müziği sanatçısı Bülent Ersoy’un Kıbrıs’ta, Nuhun Gemisi Otel'de dün vereceği konser öncesinde sanatçının orkestra ekibinin PCR testlerinin sahte çıkmasının ardından, 21 kişilik orkestra ekibi bugün sahte PCR testi sunmaktan ötürü Lefkoşa'da Mahkeme'ye çıkarıldı.

Ekibe Ercan Havalimanı'nda yapılan testlerde sonuçlar negatif çıkmış ve Ersoy'un ekibinin Ada'ya girmesine ve Nuh'un Gemisi Otel'e gitmelerine izin verilmişti.

Bülent Ersoy’un orkestrasından 21 kişi, bu sabah çıkarıldıkları Mahkeme'de 10 bin TL’lik teminatla ve 2 haftada bir imza atmak suretiyle serbest bırakıldı. 

'Nuh'un Gemisi bize sahte evrak gönderdi'

Kıbrıs Gerçek kameramanı Kenan Doğu’nun sorularını yanıtlayan orkestra üyelerinden biri, ‘Nuh'un Gemisi bize sahte evrak gönderdi. Şu anda orkestra olarak içerdeyiz. Başımıza hiç gelmedik bir şey geldi. İlk defa polise çıkmıyoruz. Bize sahte evrak düzenlediler. 2 tane aşı yetiyor dediler. Bizim gönderdiğimiz belgeyi verin, geçeceksiniz dediler. Ama bize sahte evrak göndermişler. Sahte evrak yüzünden biz de şu anda mahkeme mahkeme dolaşıyoruz’ dedi.

Haber Türk’ün iddiasına göre sahte evrağı Bülent Ersoy’un sahne aldığı otel yönetimi temin etti. Otele dava okunup okunmadığı ise henüz bilinmiyor.

: