Dünya

Söndürülemeyen yangın orman evi önüne bırakılan kepçenin kısa devre yapmasından çıktı

Ormanda ev olursa, yangın da olur! H.K. (E-53) ve A.Ş. (E-28) tutuklandı.

Polis Basın Subaylığı'nın 22.06.2022 tarihli basın bülteninden:

Hırsızlık 
1.    21.06.2022 tarihinde, Lefkoşa’da bulunan bir dairede kiracı olarak bulunan M.N.T.M. (E-19), M.N.H. (E-20) ve A.T.O.D. (E-20)’nin söz konusu daire içerisindeki, 2 adet 3 lü koltuk seti, 1 adet şilte, 1 adet televizyon ve 1 adet tüp gazı çaldıkları tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir. 

2.    2022 Haziran ayı içerisinde, Lefkoşa Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir iş yerinde çalışmakta olan  K.B. (E-43)’nin, yapılan iş karşılığı bir müşteriden almış olduğu 350 Euro parayı şirket muhasebesine teslim etmeyip çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir. 

3.    21.06.2022 tarihinde, Yuvacık’ta ağıllar bölgesinde bulunan Hüseyin KIZIL’a ait ağıl içerisinden iki adet kuzu çalınmıştır. Olayın polisin bilgisine gelemesi üzerine yürütülen soruşturamada bahse konu kuzuların M.T. (E-24), H.U. (E-20) ve D.D. (E-21) tarafından çalınıdığı ve 400  TL karşılığında A.T. (E-73)’ye satıldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir. 

İhmalkârlık sonucu yangına sebebiyet verme 

21.06.2022 tarihinde, 13:00-14:00 saatleri arasında, Tatlısu-Ağıllar köyleri arasında bulunan H.K. (E-53)’ya ait orman evinde, H.K’nin direktifi ile A.Ş. (E-28) kullanımındaki kepçe ile bahse konu orman evinin yollarında yapılan temizlik sonrası konu kepçeyi yol içerisinde park halinde bıraktığı esnada, gerekli emniyet tedbirlerini almaması nedeniyle akü kablolarının kısa devre yapması sonucu yangın meydana gelmiş ve yangın rüzgarın etkisiyle yol kenarından ormanlık alana sirayet etmiştir. Çıkan yangın sonucu bahse konu kepçe tamamen yanarak kullanılmaz hale gelmiştir. Ormanlık alana yayılan yangın söndürme çalışmaları halen devam etmektedir. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir. 

Ev yangını 

21.06.2022 tarihinde, saat 10:00 sıralarında, Serdarlı’da Yeliz KADİROĞLU'na ait evde ocak üzerinde unutulan tava içerisindeki yağın aşırı ısınması sonucu yangın meydana geldi. Yangın sonucu oda içerisinde bulunan bir adet derin dondurucu, bir adet alüminyum pencere, bir adet plastik masa, yağmur suyu tahliye borusu ile  sandüviç panel yanararak zarar gördü. Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Soruşturma devam etmektedir. 

Kaynak: PGM-Polis Basın Subaylığı

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın