Dünya

Polis Basın Subaylığı'ndan:

Polis Basın subayğlığı Basın Bülteni'nden:

Geceleyin ev açma 

21.09.2022 tarihinde, saat 00:30 sıralarında, Gönyeli’de bulunan iki ayrı ikametgâha bir cürüm işlemek maksadıyla giriş yapan B.D.(E-23), ev sahiplerinin kendisini fark etmesi üzerine söz konusu ikametgâhlardan çıkarak kaçmıştır. Bahse konu şahıs tespit edilerek tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Hırsızlık 

1.    20.09.2021 tarihinde, saat 18:30 sıralarında, Girne’de Naci Talat Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir markete müşteri olarak giden A.T.Ş. (E-21)’in, toplam 3.200TL değerindeki  9 şişe alkollü içkiyi çalmak kastı ile çantasına koymak suretiyle çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, tasarrufundaki alkollü içkiler emare olarak alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

2.    15.09.2022 tarihinde, Gazimağusa’da Salamis yolu üzerinde faaliyet gösteren bir markette satışa sunulan 350 TL değerindeki 1 şise alkollü içkinin çalınması ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen T.W.N (E-21) ve A.M. (E-22) tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

3.    06-17.09.2022 tarihleri arasında, Girne’de Şht. Sait Terzioğlu Sokak üzerinde bulunan bir apartman dairesinde sakin F.Y. (E-57)’nin, evinin elektriğinin kesik olması nedeniyle, aynı apartmanın başka bir dairesine ait elektrik sigortasından, kendi ikamet ettiği dairenin elektrik sigortasına kablo ile bağlantı yapmak suretiyle elektrik akımı çaldığı tespit edilmiştir. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Asayiş ve trafik denetimi

20-21.09.2022 tarihleri 20:00-01:00 saatleri arasında, Lefkoşa ve İskele Polis Müdürlükleri sorumluluk sahalarında, eş zamanlı asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirilmiştir. 

Lefkoşa’da gerçekleştirilen denetimler kapsamında, kahvehanler ve gece kulüpleri kontrol edilmiş, ancak herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir. 

Kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimlerde ise, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 17 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidilmiştir. 

Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, toplam 540 araç sürücüsü kontrol edilmiş ve suç işlediği tespit edilen 167 araç sürücüsü rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. Çeşitli suçlardan dolayı 16 araç ise trafikten men edilmiştir. 

​​​​​​​İskele’de; gerçekleştirilen denetimler kapsamında, halkın yoğun olarak bulunduğu yerler kontrol edilmiş, ancak herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir. 

Kumarhanelerde gerçekleştirilen denetimlerde ise, kumarhaneye girmeleri ve bulunmaları yasak olan toplam 7 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidilmiştir. 

Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu, toplam 330 araç sürücüsü kontrol edilmiş ve suç işlediği tespit edilen 40 araç sürücüsü rapor edilerek aleyhlerinde yasal işlem başlatılmıştır. 1 araç ise trafikten men edilmiştir.

Kaynak: PGM-Polis Basın Subaylığı

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın