Dünya

Gemikonağı'nda boğulma tehlikesi geçiren 24 yaşındaki genç hayatını kaybetti

Polis Basın Bülteni'nden:

05/08/2022 tarihli Polis Basın Bülteni’nden:

Ani ve gayri tabii ölüm

04.08.2022 tarihinde, saat  21:15 sıralarında, Gemikonağı’nda, Lovejoy ZİNYUKE (E-24) deniz içerisinde yüzdüğü sırada boğulma tehlikesi geçirmiştir. Adı edilen arkadaşları tarafından sahile çıkarılarak ambulans ile hastaneye kaldırıldığı sırada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirmiştir. Soruşturma devam etmektedir.

04/08/2022 tarihli Polis Basın Bülteni’nden

Kanunsuz uyuşturucu madde, ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu

03.08.2022 tarihinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyon (Zincir Operasyonu) kapsamında, Yeşiltepe’de M.Ş. (E-45)’nin kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada; yaklaşık 7 gram ağırlığında hintkeneviri(skunk) ve yaklaşık 1 gram ağırlığında tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, hintkeneviri türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan çubuklu şeker, içerisinde yaklaşık 0.5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan öğütücü, tabanca ve tabancaya ait şarjör ile 14 adet canlı mermi bulunarak emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Hırsızlık 

1.    03.08.2022 tarihinde, Lefkoşa’da, Girne Caddesi üzerinde faaliyet gösteren bir işyeri içerisinde satışa sunulan 5200 TL değerindeki cep telefonunun çalınması ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen K.D.S. (K-29) tutuklanamıştır. Soruşturma devam etmektedir.

2.    28.07.2022 tarihinde, Gazimağusa’da, Sakarya mahallesinde bulunan bir apartmanın bisiklet bırakma yerinde bulunan bir şahsa ait bisikletin çalınması ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen N.H.B. (E-22) tutuklanamıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Kaynak: PGM-Polis Basın Subaylığı

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın