Dünya

Shani Louk’la birlikte 3 İsrailli rehinenin cesedi bulundu

İsrail ordusu, Gazze'de 7 Ekim'deki müzik festivalinde öldürülen 3 rehinenin cesedini bulduğunu duyurdu.

İsrail ordusu cuma günü yaptığı açıklamada, 7 Ekim'deki Hamas saldırısı sırasında Hamas militanları tarafından öldürülen, Alman-İsrailli Shani Louk'un da aralarında bulunduğu üç İsrailli rehinenin cesetlerinin Gazze'deki İsrail askerleri tarafından bulduğunu bildirdi.

22 yaşındaki Louk'un cesedinni bir kamyonetin arkasında gezdirilirken çekilen fotoğrafı dünya çapında yayılmıştı. Ordu, diğer iki cesedin 28 yaşındaki Amit Buskila adlı bir kadına ve 56 yaşındaki Itzhak Gelerenter adlı bir erkeğe ait olduğunu belirledi.

Ordu sözcüsü Tuğamiral Daniel Hagari düzenlediği basın toplantısında, üç kişinin de Gazze sınırı yakınında düzenlenen Nova müzik festivalinden kaçarken Hamas tarafından öldürüldüğünü söyledi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ölümleri "yürek burkan" olarak nitelendirerek, "Hem yaşayan hem de ölü tüm rehinelerimizi iade edeceğiz" dedi.

Ordu, ayrıntıya girmeden cesetlerin bir gece bulunduğunu söyledi ve nerede bulunduklarına dair ayrıntılı bilgi vermedi. İsrail, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinde operasyon yürütüyor ve rehinelerin Refah'ta tutulduğuna dair istihbarat bulunduğunu iddia ediyor.

Kaynak: AP News

:
share
Siteyi Telegram'da Paylaşın
Siteyi WhatsApp'ta Paylaşın
Siteyi Twitter'da Paylaşın
Siteyi Facebook'ta Paylaşın