Solio: Naturel Sızma Zeytinyağı

Afrodit’in doğduğu topraklara kök salarak büyüyen zeytinlerimiz, her akşam güzellik uykusunayatarlar. Ve uyudukları her gece ya dolunay vardır gökyüzünde ya da denizde yakamoz… Tıpkı Afrodit’indalgaların köpüklerinden doğması gibi, onlar da Akdeniz güneşinin altınışıklarıyla her sabah yeniden doğarlar. 
Zeytinlerimizin her biri güneşin çocuğu, zeytinyağımızın her damlası güneşin özüdür. Bu yüzden Solio adını güneş (sole) ve zeytinyağından (olio) alır.
Solio Güzelyurt’un antik çağlardan beri bizi besleyen bereketidir. Soli Antik Kenti’ndeki mozaiklerden yansıyan yaşam izleridir.
O dönemden beri bu topraklarda medeniyetlere tanıklık eden, yaşamı besleyen ve sürdüren zeytin ağacıdır. Asırlar önce bu ağaçları diken, onlara gözü gibi bakan, mirasını bize bırakan emektar insanlarıdır. Solio, Soli’ye şükran dolu bir selamdır.
Binlerce yıllık gelenekten damıtılıp gelen Solio Zeytinyağı, Kıbrıs zeytinin meyvemsi rayihalarını sofranıza getirir. Altın sıvı Solio Zeytinyağı, kalbimiz için altın değerinde bir nimettir.